0 تا 100مطالبه هزینه های ساختمان با صدور اجراییه

0 تا 100مطالبه هزینه های ساختمان با صدور اجراییه : هر گاه ساکنین یک ساختمان از پرداخت هزینه های آن  امتناع کنند، ابتدا مدیر ساختمان باید برای آنها اظهارنامه ای ارسال کند. و در ضمن اظهارنامه هـزینه های سـاختمان را مطالبه نماید. مالک یا ساکن واحد ساختمان، موظف اند ظرف مهلت ده روز از تاریخ ابلاغ اظهارنامه، بدهی خود را تسویه نمایند. چنانچه طرف مهلت مقرر، اقدامی از سوی ساکن ساختمان صورت نگیرد، طبق جوازی که قانونگذار به مدیر آن ساختمان داده است.، می تواند از ارائه خدمات مشترک نظیر: آب گرم یا آسانسور و گاز و … به بدهکار خودداری کند.

گاهی عدم ارائه خدمات مشترک به شخص بدهکار، موثر نیست. در این صورت راه حل چیست؟. در ادامه راه حل این موضوع را از نظر وکیل ثبتی بخوانید.

هزینه های ساختمان

صدور اجراییه از طریق اجراییات ثبت برای هزینه های ساختمان:

همانگونه که در فوق اشاره شد، با ارسال اظهارنامه و عدم پرداخت هـزینه های سـاختمان از جانب بدهکار، می توان خدمات مشترک را به ایشان ارائه نداد. البته لازم به ذکر است، قطع این انشعابات باید از طریق مدیر ساختمان انجام گیرد.

گاهی اوقات عدم ارائه خدمات مشترک، کارساز نبوده. مانند اینکه مالک ساختمان در ملک ساکن نبوده و برای او قطع این انشعابات موثر نیست . یا اینکه قطع خدمات مشترک موجب قطع شدن این خدمات برای ساکنین دیگر شود. در این موارد مدیر ساختمان دو راهکار دارد.

  1. مطالبه هـزینه های سـاختمان از طریق مراجع قضایی.
  2. صدور اجراییه و مطالبه شارژ ساختمان از طریق اجراییات ثبت.

مطالبه هزینه های ساختمان از طریق مراجع قضایی در مقاله ای دیگر توضیح داده شده است. جهت اطلاع از نحوه الزام به پرداخت هزینه های ساختمان از طریق دادگاه کلیک کنید.

مطالبه شارژ ساختمان از طریق اجراییات ثبت:

چنانچه مالک بعد از ارسال اظهارنامه از پرداخت بدهی امتناع کند، مدیر ساختمان می تواند از طریق اداره ثبت محل وقوع آپارتمان درخواست صدور اجراییه کند.

اصولاً هیچ سند عادی قابلیت صدور اجراییه را نخواهد داشت. مگر اسناد عادی که به موجب قانون قابلیت صدور اجراییه را داشته باشند. مانند چک و اظهار نامه ای که برای مطالبه هزینه های مشترک ساختمان، ارسال می شود.
با صدور اجراییه ، مدیر میتواند، اموال مالک را معرفی و توقیف نماید. و از این طریق هـزینه های مشترک سـاختمان را وصول کند.

مشاوره ثبتی با وکیلانه:

جهت اطلاع از نحوه وصول اجراییه با وکیل پایه یک دادگستری تماس حاصل فرمایید.
تماس با ما : 09127246413

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *