وکیل مطالبه ثمن معامله +

وکیل مطالبه ثمن معامله : معمولاً در زمان انعقاد معامله ، کل ثمن معامله توسط خریدار پرداخت نمی شود. و مقرر میگردد ،الباقی مبلغ به صورتی که بین طرفین معامله توافق می شود ، پرداخت گردد. لیکن خریدار از پرداخت ثمن خودداری می کند. و یا چک های صادر شده خود را وصول نمی کند. در چنین وضعیتی چنانچه برای عدم پرداخت ثمن معامله ، ضمانت اجرایی مانند فسخ یا انفساخ معامله پیش بینی نشده باشد. تنها راه قانونی شما طرح دعوی مطالبه ثمن معامله خواهد بود .

نحوه رسیدگی به دعوی مطالبه ثمن معامله :

با ثبت دادخواست از طریق وکیل ملکی و حقوقی ، دادخواست شما به یکی از شعب دادگاه عمومی حقوقی شهرستان محل اقامت خوانده ارجاع می شود . پس از بررسی پرونده و نبود ایراد و نقص در ثبت دادخواست ، وقت رسیدگی تعیین و روز آن به طرفین دعوی ابلاغ می شود . از آنجایی که ممکن است ثبت دادخواست از طرف خودتان دارای ایرادات شکلی باشد.

پیشنهاد میشود این امر را به وکیل پایه یک دادگستری متخصص در امور حقوقی و ملکی بسپارید . در جلسه رسیدگی دادگاه با توجه به مدارک ابرازی خواهان و بر اساس اظهارات طرفین دعوی ، اقدام به صدور رای می کند. و در صورت تشخیص به محق بودن خواهان ، حکم به پرداخت وجه و ثمن معامله صادر می نماید .

مطالبه ثمن معامله

تجدیدنظر خواهی نسبت به رای

از آنجایی که دعوای مطالبه ثمن معامله از دعاوی مالی محسوب می شود . در صورتی که مبلغ مورد درخواست شما سه میلیون ریال یا بیشتر از آن باشد. هر یک از طرفین دعوی که رای به ضرر او صادر شده باشد. می تواند تجدیدنظرخواهی کند . برای کسب اطلاع بیشتر از نحوه اعتراض به آرا حقوقی کلیک کنید ).

اجرای حکم مطالبه ثمن معامله :

با قطعیت یافتن رای ، به درخواست محکوم له اجراییه صادر خواهد شد. و به محکوم علیه ابلاغ می شود تا ظرف مهلت 10 روز ، مبلغ محکوم به را پرداخت نماید . در صورت عدم پرداخت ، محکوم له می تواند در صورت وجود ، اموال محکوم علیه را توقیف نماید. یا بر اساس ماده 3 قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی ، محکوم علیه را جلب کند .

مشاوره حقوقی با وکیلانه :

جهت کسب اطلاع بیشتر از نحوه طرح دعوی مطالبه ثمن معامله با وکیل پایه یک دادگستری متخصص در امور ملکی با ما تماس حاصل فرمایید .
تماس با ما : 09127246413

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *