وکیل فسخ قرارداد بجهت تدلیس:

وکیل فسخ قرارداد بجهت تدلیس: تدلیس در معامله یا فریفتن دیگری، یکی از مواردی است که در نظام حقوقی ممنوع بوده. و دارای ضمانت اجرایی هم برای قرارداد منعقد شده و هم شخص تدلیس کننده خواهد بود.
تدلیس به معنای پوشاندن عیوب کالای مورد معامله خواهد بود. یا اینکه نمایاندن و انتساب وصفی غیر واقعی و موهوم به مورد معامله برای ترغیب خریدار را تدلیس در معامله می گویند.

ضمانت اجرایی تدلیس در معامله

تدلیس کردن در معامله و پوشانیدن عیوب کالا از موارد فسخ معامله محسوب می شود. گاهی انتساب اوصافی به مورد معامله جهت ترغیب خریدار به خرید کالا، نه تنها دارای ضمانت اجراییِ فسخ معامله خواهد بود. ، بلکه در صورت وجود سایر شرایط، می تواند از موارد کلاهبرداری محسوب شود. جهت کسب اطلاع از نحوه طرح شکواییه در چنین مواردی از یک وکیل کیفری مشاوره بگیرید.

فسخ قرارداد بجهت تدلیس

فسخ قرارداد بجهت تدلیس:

برای اینکه بتوانیم معامله منعقد شده را بجهت تدلیس فسخ کنیم، حتماً باید عملیات فریبکارانه محقق شود. ، به طوری که خریدار بجهت این عملیات، فریب بخورد و معامله را منعقد نماید. و در نتیجه انعقاد معامله، متضرر گردد. گاهی اوقات توافق طرفین معامله مبنی بر سالم بودن کالا و نگفتن عیب کالا نیز از موارد تدلیس محسوب می شود.

پس از انعقاد قرارداد هر شخصی که متضرر گردد و فریب بخورد، می تواند معامله را فسخ کند. این دعوی به طرفیت، طرف دیگر معامله مطرح می گردد و مرجع رسیدگی به فسخ قرارداد، دادگاه عمومی حقوقی خواهد بود.

نکاتی در مورد فسخ قرارداد بجهت تدلیس:

نگفتن تمام حقیقت می تواند از موارد تدلیس باشد. به این معنا که اگر فروشنده تمام حقیقت را بازگو نکند. و خریدار با این تصور که تمام حقیقت بیان شده است، اقدام به خرید کند. این پنهان کاری از موارد فسخ قرارداد محسوب می شود.

اسقاط تمام اختیارات فسخ معامله، موجب سقوط خیار تدلیس نخواهد شد. به این معنا که اگر در قرارداد طرفین تمامی اختیارات فسخ قرارداد را از خود ساقط کرده باشند. ، در صورت وجود تدلیس در قرارداد ، می توانند معامه را فسخ کنند.

اگر فریب دادن خریدار در کنار اعمال متقلبانه باشد ، می توان فروشنده را بجهت کلاهبرداری تحت تعقیب قرارداد.

مشاوره حقوقی با وکیلانه:

جهت اخذ مشاوره از نحوه طرح دعوی از وکیل پایه یک دادگستری مشاوره بگیرید.
تماس با ما : 09127246413

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *