وکیل خانم برای طلاق در تهران :
تعریف طلاق : در ارتباط با تعریف طلاق می‌توان گفت که طلاق عبارت است از انحلال نهایی و قانونی یک ازدواج و جدایی زن و شوهر بر اساس حکم دادگاه ، که به هر دوی آنها حق قانونی یا مذهبی ازدواج مجدد داده می شود .

عوامل طلاق در جامعه امروزی

نبود عشق در زندگی زناشویی در کنار دیگر عوامل، زمینه ساز پدیده طلاق است. کم سن و سالی زن و مرد، تفاوت زیاد در بهره هوشی، چگونگی روابط کلامی و غیرکلامی، اختلاف بسیار در تحصیلات، توقع مادی زیاد در خانواده، بیماری های جسمانی که سازگاری های جدی تری را می طلبد، اعتیاد، نازایی زن یا مرد، بی توجهی اعضای خانواده به باورهای دینی و انجام رفتارهای خارج از محدوده مجاز شرعی ، از جمله عوامل پیدایش اختلاف های خانوادگی و در نتیجه طلاق است .

وکیل طلاق تهران

وکیل طلاق

گاهی مشاوره با یک وکیل متخصص در امور خانواده می تواند از انحلال و فروپاشی خانواده جلوگیری کند . حال اگر با پا در میانی و صحبت های وکیل ، اختلاف ، قابل حل نباشد ، وکیل متخصص در امور خانواده بهترین و سریعترین کار را پیش روی شما قرار می دهد . هرچند طلاق در جمهوری اسلامی ایران دارای ضوابط خاصی است و اگر کسی درخواست طلاق کند طبق قانون مدنی و قانون حمایت از خانواده، باید فرآیند طولانی را طی کرده تا با صدور حکم دادگاه، طلاق صورت گرفته و رسمیت پیدا کند . اما همانطور که اشاره شد ، استفاده از تجربیات یک وکیل می تواند این پروسه طولانی را برای شما کوتاه تر کند .

انواع طلاق

طلاق به درخواست زن :

در قانون جمهوری اسلامی ایران در صورت وجود شرایطی ، زن می تواند دادخواست طلاق خود را به دادگاه تسلیم نماید . اگر چه برخی ازاین شرایط ضمن عقد نکاح و در سند ازدواج قید گردیده است و در صورتی که زن و مرد در زمان عقد ، این شروط را امضا کرده باشند .

در صورت تحقق آن شرط ، زن می تواند دادخواست طلاق بدهد . اما قانونگذار ایران تنها به این شروط بسنده نکرده است و ممکن است مواردی که موجب ایجاد درخواست طلاق برای زن شود ، متفاوت باشد . این موارد را دادگاه تشخیص خواهد داد ؛ اما قطعاً حضور یک وکیل متبحر و با تجربه باعث خواهد شد که دادگاه شرایط ایجاد طلاق به درخواست زوجه را تایید نماید . چرا که دفاعیات یک وکیل طلاق تاثیر بیشتری در مجاب نمودن دادگاه ، در احراز تحقق شرایط طلاق به درخواست زوجه را خواهد داشت .

طلاق به درخواست مرد :

طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران ، حق طلاق با مرد است . لذا مرد می تواند هر زمانی که بخواهد ، همسر خود را طلاق دهد . اما باید توجه داشت ، داشتن این حق مانع از آن نخواهد بود که مرد ، حقوق مالی همسر خود را نپردازد . از آنجایی که افراد از این حقوق اطلاع کافی نداشته و عموماً تنها حق مالی زن را مهریه می دانند ، لذا بهره مندی از تجربیات یک وکیل خانواده موجب تفهیم این حقوق به موکل و گرفتن آن خواهد شد .

طلاق توافقی :

طلاق توافقی زمانی موضوعیت پیدا می کند که زن و مرد بر سر مسائل مالی و حقوق یکدیگر و فرزندان خود به توافق برسند . تنظیم نمودن چنین توافقی که در آینده موجب ایجاد اختلاف جدید نشود ، قطعا به تجربه و مشاوره با یک وکیل خانواده نیاز دارد .

در بسیاری از موارد شاهد بوده ایم که زوجین بدون مشورت با وکیل در امور مالی خود توافق نموده اند و به موجب آن گواهی عدم امکان سازش از دادگاه صادر و متعاقباً طلاق جاری شده است . اما چیزی نگذشته که تعهدات انجام نشده و اختلافی جدید حادث می گردد . لذا حضور یک وکیل خانواده در کنار شما میتواند ، احتمال ایجاد اختلاف در آینده را به حداقل برساند .

دعاوی مرتبط با طلاق :

  • حضانت فرزند
  • نفقه فرزند
  • نفقه زوجه
  • استرداد جهیریه
  • مهریه
  • اجرت المثل ایام زوجیت
  • نحله
  • تنصیف دارایی