وکیل دستور تخلیه + 5 شرط لازم

وکیل دستور تخلیه : در مورد املاک اجاره ای مسکونی و یا املاک تجاری که دارای حق کسب و پیشه یا سرقفلی نباشد. در صورت احراز شرایط ذیل میتوان دستور تخلیه مستاجر را از شورای حل اختلاف تقاضا کرد .

وکیل دستور تخلیه + پیگیری 100درصدی پرونده :

چنانچه مستاجری از تخلیه ملک خودداری نماید . با وجود شرایط ذیل ، موجر میتواند تقاضای دستور تخلیه نماید . موجر با طرح خواسته دستور تخلیه از شورای حل اختلاف به صورت فوری و خارج از نوبت می تواند تخلیه مستاجر را بخواهد . در ذیل شرایط لازم از نظر وکیل ملکی برای صدور دستور تخلیه را خواهید خواند.

  1. قرارداد اجاره در مورد املاک مسکونی باشد. یا املاک تجاری ای که فاقد حق سرقفلی یا حق کسب و پیشه باشد.
  2. قـرارداد اجاره به صورت مکتوب بوده و در دو نسخه تنظیم شده باشد.
  3. اجاره نامه دارای امضا موجر و مستاجر باشد.
  4. علاوه بر امضا طرفین قرارداد اجاره ، دو شاهد نیز اجاره نامه را امضا نموده باشند.
  5. مدت زمان اجاره منقضی شده باشد.

وکیل دستور تخلیه

نحوه طرح دستور تخلیه ملک :

با وجود تمامی شرایط بالا، موجر می تواند تقاضای دستور تخلیه ملک خود را شخصاً یا از طریق وکیل ملکی مطرح می نماید. تقاضای دستور تخلیه به یکی از شعب شورای حل اختلاف محل ارجاع می شود. و با ارجاع آن بلافاصله خارج از نوبت به موضوع رسیدگی خواهد شد.

بیشتر بخوانید در : وکیل حکم تخلیه

متعاقباً با احراز شرایط فوق ، دستور تخلیه صادر خواهد شد . در شرایط فعلی مطابق دستورالعمل های صادره ویژه ایام کرونا و دستور العمل صادر شده در سال 1401 ، صدور دستور تخلیه ملک به راحتی قبل نمی باشد . بهتر است برای کسب نتیجه بهتر و عبور از شرایط دستورالعمل های صادره با وکیل پایه یک دادگستری متخصص در امور ملکی تماس حاصل فرمایید .

اجرای دستور تخلیه ملک :

از آنجایی که برای اجرای دستور تخلیه املاک ، اجراییه صادر نمی شود؛ لذا ابلاغ و اجرای دستور توسط مامورانجام می شود . مامور موظف است دستور صادره را طی 24 ساعت به مستاجر ابلاغ نماید. لازم است جهت اجرای دستور صادر شده ، مبلغ قرض الحسنه ای که توسط موجر از مستاجر دریافت شده است. در اجرای احکام و نزد سپرده دادگستری تودیع گردد .

مشاوره حقوقی با وکیلانه

اگر میخواهید در هر دعوای حقوقی بهترین نتیجه را تحصیل نمایید ، پیش از هر اقدام حقوقی از تجربیات وکیل پایه یک دادگستری استفاده نمایید .

تماس با ما : 09127246413

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *