وکیل فک رهن + 100 درصد پیگیری پرونده

فک رهن توسط وکیل متخصص + 100 درصد پیگیری پرونده : در جامعه امروزی ، معمولاً افراد برای دریافت وام باید ضامن یا وثیقه ای جهت ضمانت اجرایی بازپرداخت اقساط معرفی نمایند. گاهی وثیقه معرفی شده ملک بوده. و وام گیرنده جهت تضمین پرداخت اقساط ، ملک خود یا دیگری را در رهن بانک یا وام دهنده که همان طلبکار می باشد ، قرار می دهد. اما با پرداخت تمامی اقساط و بدهی ها توسط بدهکار ، طلبکار یا همان مرتهن حاضر به فک رهن ملک نیست. در این مواقع صاحب ملک باید اقدام به طرح دعوی حقوقی نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر از وکیل ملکی با ما تماس حاصل فرمایید .

فک رهن توسط وکیل

فک رهن توسط وکیل + 100 درصد پیگیری پرونده

یکی دیگر از دعاوی رایج مربوط به فـک رهن زمانی است که فروشنده ، ملک خود را که در رهن می باشد به موجب سند عادی مبایعه نامه به خریدار می فروشد. و به موجب همان مبایعه نامه متعهد می شود تا قبل از انتقال ملک در دفترخانه به نام خریدار، ملک مورد معامله را از رهن خارج نماید ، اما از انجام تعهد خود سرباز میزند. در این صورت برای خریدار چاره ای جز طرح دعوی الزام فروشنده به فک رهن ملک باقی نمی ماند .

حالت دیگر زمانی است که ملک به صورت مشارکتی ساخته شده است. و سازنده به موجب قرارداد مشارکت در ساخت متعهد به فک رهن ملک شده است. با اتمام ساخت ملک ، سازنده تعهد خود را انجام نمی دهد. در این صورت هر یک از مالکین یا ذی نفعان میتوانند اقدام به طرح دعوی کنند .

نحوه رسیدگی به دعوا

پس از ثبت دادخواست از طریق دفاتر خدمات قضایی و ارجاع آن به یکی از شعب دادگاه عمومی حقوقی شهرستان محل وقوع ملک ، وقت رسیدگی تعیین و به طرفین دعوا ابلاغ میگردد. دادگاه در جلسه رسیدگی با برسی مستندات خواهان و استماع اظهارات طرفین دعوا ، اقدام به صدور رای مبنی بر فک رهن می نماید .

مشاوره فک رهن توسط وکیل

جهت اخذ مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر از وکیل پایه یک دادگستری متخصص درامور ملکی با ما تماس حاصل فرمایید .
تلفن تماس : 09127246413

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *