سهم الارث جنس خنثی از دیدگاه وکیل پایه یک دادگستری:

سهم الارث جنس خنثی از دیدگاه وکیل پایه یک دادگستری: خنثی به شخصی گفته می شود که دارای علائم جنسی مردانه و زنانه باشد. و شخصی که فاقد علامت جنسی باشد را خنثی نمی نامند.

انواع جنس خنثی:

به طور کلی جنـس خنثـی در دو دسته قرار دارد.

  • افرادی که یکی از دو جنس مرد یا زن بر جنس دیگر غلبه دارد ، که اصطلاحاً خـنثی آشکار یا ظاهر نامیده می شود.
  • افـرادی که هیچ یک از علائم مذکر یا مونث در او آشکار نیست. که اصطلاحاً خـنثی مشکل نامیده می شوند.

سهم الارث جنس خنثی:

میزان سهم الارث خـنثی آشکار معادل سهم الارث جنسیتی است که در او غالب است. چنانچه علائم مونث در او غالب باشد، ارث او معادل افراد مونث خواهد بود. اگر علائم مذکر در او غالب باشد، میزان سهم ارث او معادل سهم افراد مذکر خواهد بود.

اما در مورد جنس خنثی مشکل، میزان سهم او بستگی به تعداد ورثه و جنسیت ورثه دیگر دارد. مثلاً اگر تنها ورثه باشد، تمام سهم الارث را می برد. در صورتی که جزء وراثی باشد که در آن سهم تمام وراث به میزان مساوی باشد، مانند بقیه ارث خواهد برد. اما اگر در میان ورثه، افرادی باشند که سهم الارث آنها با یکدیگر متفاوت باشد، معادل نصف مجموع سهم مرد و زن خویشاوندان هم ردیفِ خود ارث می برد.

در قدیم تعیین جنسیت غالب افراد خنثی مشکل بود . و وقتی فرد فاقد هر گونه علائم جنسی مرد یا زن می بود، طبق نظر فقها عمل می شد و از طریق قرعه این موضوع را حل و فصل می کردند. اما امروزه با پیشرفت علم پزشکی و انجام آزمایشات لازم، می توان جنسیت غالب افراد خنثی را تعیین نمود. و این مشکل توسط متخصصین، قابل حل خواهد بود.

جنس خنثی

مشاوره با وکیلانه:

جهت دریافت نوبت مشاوره حضوری یا اخذ مشاوره تلفنی با وکیل پایه یک دادگستری، تماس بگیرید.
تماس با ما: 09127246413

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *