در صورت عدم پرداخت اجاره‌ بها چکار کنیم ؟

در صورت عدم پرداخت اجاره‌ بها چکار کنیم ؟ چنانچه در قرارداد اجاره میان موجر و مستاجر توافق شده باشد که مستاجر ماهانه مبلغی را به عنوان اجاره بها بپردازد .، در صورت عدم پرداخت اجاره بها چکار کنیم ؟ .
اگر مستاجری به توافقات خود با موجر عمل نکند و اجاره ملک یا مغازه و.. را به موقع پرداخت نکند ، مالک یا همان موجرمی تواند از طریق راه های زیر اقدام نماید .

در صورت عدم پرداخت اجاره بها چیکار کنیم ؟

در صورت عدم پرداخت اجاره‌ بها چکار کنیم ؟

فسخ اجاره یا حکم تخلیه

اگر مستاجر، اجاره بها ملک مورد اجاره را پرداخت نکند و در قرارداد اجاره حق فسخ برای موجر درج شده باشد . ، موجر میتواند صدور حکم فسخ اجاره یا تخلیه را از دادگاه درخواست کند .در غیر اینصورت موجر حق فسخ قرارداد را نداشته و تنها می تواند اجور معوقه را درخواست کند . بهتر است قبل از اینکه موجر اقدام به فسخ قرارداد اجاره کند ، اظهارنامه ای رسمی مبنی بر پرداخت اجاره بهای معوقه برای مستاجر ارسال نماید .

کسر کردن اجاره بها از مبلغ ودیعه

در صورت عدم پرداخت اجاره‌ بها چکار کنیم ؟ اگر مستاجر با اتمام مدت قرارداد اجاره ، اقدام به تخلیه ملک نماید ، مالک می تواند در صورت بدهکار بودن مستاجر ، اجور معوقه را از پول ودیعه کسر نماید . اما گاهی مبلغ بدهی مستاجر بیشتر از مبلغ ودیعه می باشد . در این صورت باید دادخواست مطالبه اجور معوقه را مطرح نمود .

حکم یا دستور تخلیه ملک

در برخی موارد مستاجر علاوه بر اینکه اجاره بها خود را پرداخت نکرده است . در پایان مدت قرارداد اجاره نیز ملک مورد اجاره را تحویل نداده و از تخلیه آن خودداری می کند . پیشنهاد می شود در این مواقع با یک وکیل پایه یک دادگستری مشاوره نمایید تا بهترین راه را پیش روی شما قرار دهد . اما برای اینکه موجر بتواند تقاضای دستور تخلیه ملک را بدهد باید تمام شرایط زیر وجود داشته باشد .

  • مدت اجاره منقضی شود .
  • مستاجر بیش از سه ماه مبلغ اجاره را پرداخت نکرده باشد .
  • مستاجر کاری برخلاف قرارداد اجاره انجام دهد .

در این صورت موجرمی‌تواند خطاب به شورای حل اختلاف محل ملک‌ درخواست صدور دستور تخلیه را مطرح کند . گرفتن حکم تخلیه با استفاده از وکیل ملکی .

مشاوره با وکیلانه :

در صورت عدم پرداخت اجاره بها چکار کنیم ؟ جهت اخذ مشاوره از وکیل متخصص در امور ملکی و دریافت نوبت با ما تماس حاصل فرمایید .

تلفن تماس : 09127246413

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *